wspólnie poszerzymy granice porządku 
Sumariusz 1-2-3, admin(at)sumariusz.pl  

Wspólnota Właścicieli


Przekazujemy Państwu do użytkowania portal konfigurowalny do potrzeb waszej Wspólnoty.

Umożliwia on mieszkańcom i właścicielom tworzenie nowych, potrzebnych projektów uchwał bez konieczności drukowania i kolportowania ich wśród mieszkańców oraz długotrwałego zbierania podpisów. Forum i Blogi umożliwią wymianę informacji jak również swobodne argumentowanie i dyskutowanie własnych koncepcji inwestycyjnych i remontowych.
Za pomocą poczty elektronicznej dowiemy się o nowych komentarzach w interesujących nas dyskusjach oraz o stanie głosowania, czyli o przekraczaniu kolejnych progów poparcia dla projektów uchwał. W dziale ogłoszeń zamieścimy na przykład informację o chęci sprzedaży lub wynajęcia miejsca w garażu.
Dzięki temu internetowemu systemowi zaoszczędzimy na drukowaniu, kolportowaniu i na czasie oczekiwania na wynik głosowania. Mogą też dzięki niemu wykrystalizować się świeże, nowatorskie projekty, które autorom mogły wydawać się zbyt śmiałe by wychodzić z nimi na forum Wspólnoty: jeśli dla dzieci mamy już własny plac zabaw, to dla młodzieży możemy razem z okolicznymi wspólnotami założyć na przykład studio radiowo-muzyczne.

Strona jest inicjatywą mieszkańców, możemy za jej pomocą wspierać Zarząd, ale również w razie potrzeby podpowiadać czy wręcz wskazywać na konieczne działania.

Przekazywany Państwu przez Administratora konfigurującego waszą Wspólnotę osobisty kod dostępu do systemu umożliwia tworzenie własnych projektów, głosowanie oraz dodawanie wpisów we wszystkich działach. Mieszkańcy wynajmujący lokale proszeni są o przekazanie tego kodu właścicielom: dla wynajmujących zainteresowanych systemem przygotowaliśmy dostęp z ograniczoną możliwością głosowania i zamieszczania ogłoszeń.
Zapraszamy chętnych do pełnienia roli koordynatorów czyli osób, które będą przeglądać nowe wpisy i w razie potrzeby usuwać nieetyczne teksty. Będą też okresowo otrzymywać kopię bazy danych systemu czyli czuwać nad rzetelnością i zaufaniem do tego rozwiązania.

Mamy nadzieję, że ta nowa inicjatywa pozwoli zintegrować waszą wspólnotową mini-społeczność i uodpornić ją na manipulacje pojedynczych osób, które korzystając z utrzymującego się zatomizowania społeczeństwa próbują wpływać na nasze decyzje. Korzystając z portala posługujmy się językiem kulturalnym i uprzejmym.

Serdecznie zapraszamy do maksymalnego wyciśnięcia z systemu wszystkiego co najlepsze.
Sumariusz.pl ©harlot 2011     Rejestracja     Regulamin     Warunki używania serwisu     Wersja demonstracyjna     Statut